Wiele lat temu w UE nieustanny

Obawy, iż do Europy w tłumie tysięcy uchodźców przedostaną się także terroryści, są uzasadnione. Dostępne urzędnikom imigracyjnym bazy danych nie obejmują informacji o powiązaniach terrorystycznych, o osobach ściganych listem gończym jednakowoż tych spośród kryminalną przeszłością.
Kryzys imigracyjny w Europie
– Kilka lat temu w UE ciągły przymiarki aż do stworzenia jednolitego, pełnego systemu (informacji o osobach stanowiących groźba – red.), toż wzór utknął tudzież nie wyszedł z fazy planów. Stworzenie go dziś, na potrzeby wielkiej fali migracji, wydaje się niemożliwe. System SIS II budowano niemniej jednak dziesięć lat – mówi „Rzeczpospolitej\” dr Paweł Dąbrowski, prowadzący Rady ds. Uchodźców w sąsiedztwie premierze (zajmuje się białogłowa odwołaniami od chwili decyzji szefa Urzędu ds. Cudzoziemców).
Hotspoty w akcji
W maju Komisja Europejska wydała wytyczne dotyczące sprawniejszej identyfikacji oraz rejestracji cudzoziemców na masową skalę docierających do Europy m.in. spośród Syrii, Afganistanu natomiast Erytrei. Zespoły nazywane hotspotami, utworzone z wykorzystaniem Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO), Frontex a Europol, mają brać odciski palców od wszystkich imigrantów w chwili ich przybycia aż do granic Europy. Ich dane trafiają do europejskiej bazy EURODAC. Skanerów do pobierania odcisków używają dziś polscy pogranicznicy (mają ich ok. 90), którzy dodatkowo w terenie mogą identyfikować cudzoziemców. Jednak obecność pokazują, że owo nie wystarcza.

cialis bez recepty
viagra cena

  1. press here to sort the posted cases

  2. press here to evaluate the case

  3. Press here to customize your case